POSEIDON Office

Chytrý systém řízení osvětlení pro kanceláře a komerční budovy

Snížení nákladů
na osvětlení až o 60 %

POSEIDON® přináší úspory, zvýšení komfortu uživatelům i správcům budov a nabízí možnost zvolit si úroveň ovládání osvětlení, která nejvíce vyhovuje požadavkům na provoz jedné kancelářské místnosti, velkoprostorové kanceláře, kancelářského patra či celé administrativní budovy.

Nízké investiční a provozní náklady

 • Až 60% úspora nákladů na osvětlení
 • Návratnost investice do 3 let

Automatizace budov

 • Ethernetové rozhraní TCP/IP
 • Bezdrátový přenos teploty, vlhkosti, intenzity osvětlení a stavu kontaktu

Komfort, bezpečnost a flexibilita

 • Jednoduchá instalace ovladačů a změna jejich umístění
 • Snadná změna logiky ovládání osvětlení pomocí PC

Přínos pro certifikace LEED a BREEAM

 • Energeticky úsporné a k životnímu prostředí šetrné řešení
Video pop-up

O systému

Maximální funkčnost v ovládání řízení osvětlení a maximální úspory zajišťují bezdrátová čidla, stěnové a mobilní vysílače a přijímače. Řízené osvětlení nabízí uživateli plný komfort a flexibilitu pro ovládání úrovně jednotlivých místností a pracovních míst. Současně umožňuje centrální řízení pomocí automatizačního systému budov.

 • VYSÍLAČE poskytují uživateli možnost ovládání elektronických systémů. Stisk tlačítka vygeneruje povel, který je zaslán připojenému přijímači, který provede požadovanou akci – např. rozsvítí světlo v kanceláři, nebo zatáhne žaluzii.
 • PŘIJÍMAČE jsou připojeny do silového obvodu elektronických systémů a slouží k jejich přímému zapínání, vypínání, stmívání nebo regulaci.
 • SENZORY pomocí bezdrátového, proprietárního protokolu POSEIDON® zasílají aktuální informace o teplotě, vlhkosti, osvětlení a přítomnosti osob přijímačům nebo do nadřazeného systému pro další zpracování.
 • ETHERNETOVÉ ROZHRANÍ je nástrojem pro integraci a komunikaci mezi komponenty POSEIDON® a nadřazeným systémem automatizace budov (BMS).
 • Komunikace mezi komponenty probíhá pomocí bezdrátového protokolu POSEIDON® na frekvenci 868 MHz.

Řízení osvětlení kancelářské budovy

POSEIDON® Office– úspory, investice, návratnost
Celkové investiční náklady 144 930 Kč
Návratnost 2,9 let
Roční úspora nákladů na energii 63,7 %
LED osvětlení vs. zářivky

Máte zájem o řešení?

Vybrané reference

Generali Building, Francie

Generali Building, Francie

Řízení osvětlení kanceláří se zohledněním přítomnosti osob. 8 pater kancelářských ploch. Technologie: Bezdrátový systém BOSys - senzory pohybu, vestavné přijímače, nástěnné vysílače.

AXA Building, Francie

AXA Building, Francie

Řízení osvětlení kanceláří se zohledněním přítomnosti osob. 8 pater kancelářských ploch. Technologie: Bezdrátový systém BOSys – senzory pohybu, vestavné přijímače, nástěnné vysílače.

Sky Building, Itálie

Sky Building, Itálie

Řízení osvětlení kanceláří se zohledněním přítomnosti osob. 8 pater kancelářských ploch. Technologie: Bezdrátový systém BOSys – senzory pohybu, vestavné přijímače, nástěnné vysílače.

Naši zákazníci z celé Evropy

Systémy pro řízení osvětlení byly úspěšně instalovány v řadě kancelářských, komerčních, kulturních i vzdělávacích objektů v Čechách, na Slovensku, ve Francii, v Dánsku, Holandsku, Belgii, Německu, Polsku, Estonsku a ve Finsku. Spokojenými uživateli systému řízení osvětlení POSEIDON® se během posledních dvou let staly například firmy Omlux, JUTA, ABB Trutnov, Karimpol, Unis, Ronal, PC Help, Nové divadlo Plzeň a celá řada dalších zákazníků v evropských zemích.