Zimní stadion – Dvůr Králové nad Labem

zimní stadion Dvůr Králové - výměna osvětlení
  • Rok realizace: 2023
  • Země: Česká republika
  • Místo realizace: Dvůr Králové nad Labem
  • Segment: Sportoviště

Popis řešení a technologie

ENIKA.CZ v roce 2023 transformovala zimní sportoviště ve Dvoře Králové nad Labem do moderní éry. Výměna osvětlení za energeticky úsporná LED světla s řídicím systémem POSEIDON a kompletní ozvučení zvýšily komfort pro sportovce a diváky. S inovativními technologiemi a know-how vytvořila firma ideální podmínky pro široké využití stadionu při sportovních a kulturních událostech.

ENIKA.CZ hrála klíčovou roli při modernizaci zimního stadionu ve Dvoře Králové nad Labem. Demontovali jsme původní osvětlení a provedli instalaci energeticky úpornějšího. Šlo o více než 70 výbojkových svítidel, které jsme vyměnili za moderní LED světla s řídicím systémem POSEIDON, který kromě standardního nasvícení umožňuje měnit intenzitu osvětlení, různé režimy nasvícení, scény, stupně a okruhy. Svítidla mají také senzor, který reaguje na intenzitu venkovního světla pronikajícího skrz světlíky. 

Kromě výměny osvětlení jsme zimní stadion kompletně ozvučili, dále jsme provedli upgrade strukturované optické kabeláže, což zajišťuje spolehlivý a moderní přenos dat a signálů.

„Moderní energeticky úsporná světla mají delší životnost a nižší náklady na provoz. A jak nové osvětlení, tak ozvučení zvýší komfort sportovců a diváků. Zejména nové ozvučení výrazně přispěje k větší srozumitelnosti informací od hlasatele a zlepší se také podmínky například pro krasobruslaře, kteří využívají hudbu během svých vystoupeních,“ uvedl místostarosta Dvora Králové Vítězslav Šturma. 

S naším technickým know-how a inovativními řešeními jsme přivedli zimní stadion ve Dvoře Králové do nové éry. Naše práce pomohla vytvořit optimální podmínky pro sportovní akce a kulturní události na stadionu, což přispěje k jeho všestrannému využití a komfortu jak pro sportovce tak i pro diváky.

Sdílení:

Další reference: